סוגי מחרטות והשימושים שלה בתעשייה

QAZANEVE HB500

מחרטה היא מכונה שהשימוש העיקרי שלה הוא עיבוד שבבים על חומרי גלם שונים בעזרת סכין. חריטה מבוצעת על חומרי גלם שונים, כגון: עץ, מתכת ובדרך כלל החריטה נעשית בהזמנה מיוחדת. ניתן לעשות חריטות על מגוון רב של מוצרים ובתעשייה תפקידה העיקרי של המחרטה הוא לעבד את חומר הגלם עד לתוצאה הרצויה ולשלוח אותה לייצור המוני. זה מתבצע על ידי הסרה של שכבות מיותרות. מחרטות מגיעות בגדלים שונים ויש להם שימושים שונים.

ישנן שני סוגים עיקריים של מחרטות:

מחרטות לעיבוד עץ –  אילו מחרטות פשוטות שנועדו לעיבוד עץ. העיבוד נעשה בעזרת מפסלת מיוחדת שמופעלת על חומר העץ. כמו כן, מחרטות העץ מגיעות במגוון גדלים. המחרטות בגדלים הקטנים משמשים לעבודות עץ עדינות, לעומת זאת המחרטות בגדלים הגדולים משמשות בעיקר לתעשיות גדולות.

מחרטות משולבות במכונת CNC –   

מכונות אילו מבצעות תהליכי עיבוד שבבי באופן עצמאי. מכונות אילו נוצרו מתוך צורך לעשות עבודת חריטה במהירות וביעילות. מדובר על מחרטות שמכוונות לתעשייה ומחוברות למחשב. ניתן לרשום פקודות במחשב ולקבוע תוכנית שרוצים שהמחרטה תבצע. הן יקבלו את המידע הזה ויפעלו באופן אוטומטי לפי סדר פעולות שקבעו להם לחריטה ומבצעות שלב אחרי שלב עד שהן מסיימות את כל המשימות. היתרון הגדול שלהם שהן יכולות להחליף כוח אדם ולעשות עבודה במינימום זמן ובמקסימום מהירות ובכך לחסוך לתעשיות זמן וכסף. במידה ויקר לכם לקנות מחרטה חדשה, ניתן לרכוש מחרטות משומשות על מנת לחסוך בעלויות ולקבל אותם ביצועים.

כיצד בנויות המחרטות?

מחרטות בנויות מ- 7 חלקים מרכזיים:

1.ראש מניע – החלק העליון הוא ראש מניע של המכונה. תפקידו לסובב את הציר שנמצא על חומר הגלם במכונה. חלק זה מורכב מתיבת תמסורת ומנוע וניתן באמצעותם לשלוט על המהירות.

  1. ציר – תפקידו העיקרי להסתובב בעזרת המנוע במכונה ולחלק הזה מתחברת התפסנית והיא תופסת את חומר הגלם.
  2. פוטר – חלק זה מתחבר לציר בעזרת ההברגה ותופס את חומר הגלם.
  3. מיטה – זהו החלק המרכזי ועליו מתחברים ביחד כל החלקים. הוא מסיבי מאוד ועשוי מיציקה.

5.ראש אחורי – זהו חלק שנמצא בקצה האחורי של המחרטה ושימושו העיקרי הוא לתמוך חזק בחומרי הגלם משני הצדדים שלה.

  1. עוקץ – חלק זה מתחבר לראש האחורי של המחרטה ותפקידו לתמוך בחומר הגלם.
  2. תומך מחרטה – לחלק הזה מתחברת סכין החריטה. תפקידו להתנגד לכוח החזק שמופעל על הסכין ולהחזיק אותה בצורה יציבה.

לסיכום: בתעשייה ישנם סוגי מחרטות שונים ולהם מגוון שימושים. חשוב לפני שרוכשים מחרטה לרכוש מיצרן מוכר ואמין. חברת אי.ל.מ גרופ בעלת שנים רבות של ניסיון והיא חברה מובילה בפיתוח מכונות ומחרטות. אנו מציעים מגוון רחב של מחרטות עם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר.

You might also enjoy

Laminate Floor Care

Lorem ipsum dolor sit amet, te has solet postea. Voluptua quae dissentias has ex, no eum aliquid tibique petentium.

דילוג לתוכן